Má rooibos vliv na akné?

02.05. 2013 • Rooibos 4308x

Roiboos se stal velmi oblíbeným hlavně díky tomu, že v něm prakticky nenajdete stopy po kofeinu a v momentě, kdy se vaše tělo cítí unavené, zvládne lidský organismus povzbudit podobně, jako je tomu v případě nápojů, ve kterých je kofein obsažen. Pitím tohoto nápoje do svého těla také dopravíte vysoké množství vitamínů a minerálů. Co už ale ví jen malá hrstka lidí, je fakt, že roiboos představuje vhodného pomocníka při potížích s akné. Správného účinku lze docílit hned dvěma možnými způsoby, a sice jeho pravidelnou konzumací, a potíráním zasažených oblastí jeho silnějším nálevem.

Z obecného hlediska není význam roiboosu při léčení všemožných kožních lapálií, jejich prevence, či potlačení alergie nic, co bychom neznali. Proto vás nejspíše překvapí to, že se o umu roiboosu, jenž dokáže zabránit nepříjemným problémům s výskytem akné, mluví relativně málo.

Ovšem na druhou stranu se to dá jistě pochopit. Tento nápoj pocházející ze vzdáleného jihu Afriky v našich končinách bohužel nemá ještě takovou tradici, abychom již vyzkoušeli a naplno využili jeho léčivého efektu.

V porovnání s jinými prostředky, které léčí akné, má roiboos největší výhodu v tom, že se jedná o čistě přírodní výrobek s více než staletým používáním v tradiční lidové medicíně

Samotná cesta, jak roiboos zapojíte do boje proti akné, je navíc velmi snadná. Tento nápoj mimo jiné obsahuje prvky, jež výrazně potlačují záněty a zabraňují jejich tvorbě. Z toho důvodu nám bude většinou stačit, jestliže tento lahodný mok budeme pít v pravidelných denních dávkách. V této souvislosti se hovoří o ideálně šesti šálcích během dne.

S ohledem na to, že se dá roiboos pít jak studený tak teplý, s mlékem anebo s různými směsi ovoce či i všelijak experimentovat s jeho přípravou, pak se tedy zcela určitě nejedná o nijak zvláštní množství. V posledních letech se dále velice rozšířila konzumace roiboosu coby espressa, takže pokud z jakéhokoliv důvodu příliš neholdujete pití čaje, je tato možnost pro vás rozhodně ta pravá. Přirozené protizánětlivé vlivy při pravidelném potí tohoto nápoje se přitom dle většiny zkušeností objevují již asi 7 dní od počátku užívání roiboosu.

Také bychom vás v této souvislosti chtěli upozornit na některé menší odchylky v samotné přípravě nápoje, které se pojí právě s léčbou akné. Jelikož se maximální množství antioxidantů vyskytujících se v lístcích roiboosu do konečného nápoje dostává společně s postupným vařením, je opravdu vhodnější v tomhle případě nechat nálev louhovat o chvilku déle, než jak tomu bývá obyčejně. Oproti běžných tří až pěti minut by se směs měla louhovat okolo deseti minut, ale samozřejmě se vůbec nic nestane, když bude časový úsek louhování delší. Roiboos totiž na rozdíl od většiny čajů delším louhováním nedostává nepříjemně svíravou chuť.

Závěrem ještě podotýkáme, že vyjma samotné konzumace roiboosu ve formě, v jaké jsme si ji v předešlém textu popsali, můžeme tímto nálevem potírat akné postižené partie. V tomto případě nálev louhujeme znovu dlouhou dobu, a jakmile zchladne, oplachujeme pleť roiboosem buď po obvyklém čištění, anebo se používá už před vlastním čištěním v rámci hydratační kúry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rooibos'
Tipy na jiné články